Wydarzenia - 2025/2026
Deserkowy zawrót głowy.
- Szczegóły
- Autor: Elżbieta Andrzejewska
- Read Time: 2 mins
12 marca 2026 roku w naszej szkole obchodziliśmy „Stylowy Dzień Kobiet w słodkim wydaniu”. Już od samego rana na pierwszym piętrze pachniało wanilią, cynamonem, czekoladą i różnymi owocami. Wszystko to za sprawą Rodziców uczniów klas 4a i 4b, którzy przygotowali stoisko ze słodkościami. Na paterach i tacach królowały fantazyjne deserki, muffinki, domowe ciasteczka i babeczki. Wszystkie słodkości znikały w mgnieniu oka. Sprzedaż cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i grona pedagogicznego. Kolejki przy stoisku pokazały, że nasi uczniowie to prawdziwe łasuchy o wielkich sercach. Zakupione słodkości można było skosztować w zaaranżowanej z okazji Dnia Kobiet szkolnej kawiarence, która bardzo szybko zapełniała się przedszkolakami i uczniami. Dzięki apetytowi całej społeczności szkolnej udało się zebrać 3621 zł i 10 groszy. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby koła zainteresowań Klubu Młodego Uczestnika Ruchu Drogowego. To był zdecydowanie najsłodszy dzień od początku roku szkolnego.
Za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia chcę podziękować przede wszystkim rodzicom, którzy wykazali się ogromnym talentem kulinarnym, pani Zuzannie Neuhoff Ley, panu Pawłowi Andrzejewskiemu, wychowawcom klas czwartych - pani Karolinie Sierakowskiej i panu Szymonowi Banaszyńskiemu oraz paniom: Łucji Pietrowskiej i Małgorzacie Krajce.
Konkurs „Mój rodzinny obiad”
- Szczegóły
- Autor: Joanna Grobelna, pedagog szkolny
- Read Time: 1 min
Przedmiotem wojewódzkiego konkursu pod tytułem „Mój rodzinny obiad” jest przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wspólne przygotowywanie i spożywanie ulubionych potraw.
Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i ich rodzinom, jak ważną rolę odgrywa wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków w codziennym życiu oraz jak silnie wpływa ono na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wspólne obiady to nie tylko okazja do rozmowy i budowania bliskich relacji, lecz także istotny element kształtowania zdrowego stylu życia – angażując dzieci w przygotowywanie potraw, uczymy je komponowania pełnowartościowych, zbilansowanych posiłków oraz świadomego wyboru zdrowych produktów.
Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Poznaniu, przy współpracy powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych
województwa wielkopolskiego.
Konkurs profilaktyczny - "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"
- Szczegóły
- Autor: Joanna Grobelna, pedagog szkolny
- Read Time: 1 min
Zadaniem konkursowym jest wykonanie lapbooka opisującego negatywne skutki uzależnienia od nikotyny, inhalowania e-papierosów, używania tytoniu podgrzewanego oraz woreczków nikotynowych dla organizmu człowieka.
Konkurs organizowany jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Poznaniu we współpracy z powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi (PSSE) województwa wielkopolskiego.










