Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat... czyjś świat...

9 października obchodziliśmy XVI  Dzień Papieski. Organizuje go: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która na co dzień upamiętnia pontyfikat Jana Pawła II, promując nauczanie Papieża i wspierając różne przedsięwzięcia społeczne. Tradycją naszą jest , że co roku angażujemy się w tą wielką krajową akcję. Uczniowie gimnazjum w pełni zaangażowania wyszli na ulice naszych wiosek aby kwestować na rzecz zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.Tegorocznym hasłem inicjatywy było hasło: „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Podczas niedzielnej kwesty, którą przeprowadzili uczniowie, udało się zebrać 6500,53 zł. Uważamy, że jest to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w proces wychowawczy naszej szkoły, gdyż jako szkoła im. Jana Pawła II staramy się wdrażać w życie nauczanie naszego patrona. Idąc za przykładem niesienia pomocy potrzebującym chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” i włączyć się w to piękne dzieło. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę jak i również wolontariuszom, którzy z radością podjęli się tego zadania.