Wycieczka do Świata Dzikiego Zachodu

W poniedziałek, 13-tego czerwca, uczniowie klas Ia i IIIa  wyruszyli na spotkanie ze Światem Dzikiego Zachodu. Udali się do największej Wioski Indiańskiej w Europie w Józefowie. Wycieczka miała charakter edukacyjno - rekreacyjny. W Wiosce można było spotkać Indian i Indianki, kowbojów, szeryfów (a także opryszków wyjętych spod prawa), traperów, poszukiwaczy złota. Wszyscy w oryginalnych strojach z epoki. Każdego turystę, przy bramie wjazdowej, witała Kowbojka, która rozdawała szczegółowe mapy całego terenu. W formie zabawy i fabule westernowej uczniowie przenieśli się w Świat Dzikiego Zachodu, wykonując kolejne zadania zawarte w programie wycieczki. Opuszczając Wioskę każdy uczeń otrzymał  grupowe zdjęcie na stylizowanym liście gończym.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócili późnym popołudniem do Pępowa.