Z piratami dookoła świata

Uczniowie klasy II c i II d  uczestniczyli w wycieczce do Nenufar Club w Kościanie. Wzięli udział w dwóch programach: „Z piratami dookoła świata w poszukiwaniu białego nenufaru” oraz w „Przyjęciu.”

Dzieci  zostały przywitane przy recepcji przez pirata, następnie udały się na spotkanie z pozostałymi piratami. Zostały ubrane w kamizelki asekuracyjne, wsiadły na tratwę, z której rozpoczęły podróż ku poszukiwaniu zaginionego skarbu. Po około 2 godzinach skarb został odnaleziony, a dzieci przeszły do tzw. „Cyrku”, gdzie odbyło się Mini Disco Show czyli taniec z lalka.

Drugi program to „Przyjęcie”,  podczas którego odbył się pokaz i nauka SAVOIR VIVRE przy stole połączone z trzydaniowym obiadem.

Dzieci i opiekunowie przyjęci zostali w restauracji przy wytwornie przygotowanym stole. Obsługiwani byli  przez elegancko ubranych zawodowych kelnerów i kelnerki. Dzieci jedli trzydaniowy posiłek: zupę, drugie danie i deser. Obiad - program prowadzony był  przez Szefa Sali, który w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób uczył elegancji i zachowania SAVOIR VIVRE przy stole.