Pieśnią chwalmy Pana. Dzień Patrona Szkoły w klasach I-III

Pod takim tytułem uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Pępowie, 10 kwietnia 2015 roku, obchodzili Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II.

Odświętnie ubrane dzieci, wychowawczynie, nauczyciele oraz Pani Dyrektor Urszula Latuszek zgromadzili się na sali gimnastycznej. Jak co roku, za przygotowanie montażu słowno – muzycznego odpowiedzialne są wychowawczynie klas III. W tym roku były to panie B. Kaczmarek i V. Rolnik z wychowankami. Uroczystość miała charakter koncertu. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali pieśń o tematyce religijnej. Śpiew dzieci przeplatany był krótkimi prezentacjami informacji z życia Naszego Wielkiego Rodaka. Na zakończenie delegacja złożyła kwiaty i zapalone znicze w kąciku Patrona Szkoły, a Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie oraz właściwą postawę. Po wspólnym świętowaniu uczniowie udali się pod pomnik Jana Pawła II, który znajduje się przy pępowskim kościele. Wiosenna pogoda sprzyjała obchodom, a na  twarzach dzieci gościł uśmiech.

Patronat Ojca Świętego zobowiązuje całą społeczność szkolną do zgłębiania Jego nauki oraz godnego reprezentowania placówki.