Powstanie Wielkopolskie 1918/1919. Pamiętamy!

23 marca br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim pt." Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej".
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim trzystu dwudziestu dziewięciu uczniów szkół podstawowych z Wielkopolski. Tytuł finalisty z naszej szkoły zdobyli: Piotr Guzikowski kl.VII a, Damian Gierlik kl.VII a, Sławomir Michalski VIII a, Wiktor Paluszkiewicz kl.VIII a oraz Łukasz Olszak kl. VIII b.
Po zmaganiach konkursowych, w nagrodę za trud włożony w przygotowanie się i godne reprezentowanie szkoły nasi uczniowie odwiedzili Bramę Poznania. Jest to miejsce wyjątkowe, znajdujące się w najstarszej części Poznania, położone nad rzeką Cybiną. Brama Poznania, to pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa narodowego, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieści o dziejach katedralnej wyspy, biskupie Jordanie, rozwoju miasta Poznania i początkach Państwa Polskiego.