Dobre maniery w PianoForte

We wtorek, 12 lutego 2019 roku, uczniowie klasy 2a odwiedzili pępowską restaurację PianoForte. Okazją do wspólnego spotkania przy stole były zbliżające się Walentynki. Wizyta w restauracji została poprzedzona zajęciami zorganizowanymi wspólnie ze świetlicą szkolną, podczas których dzieci przypomniały sobie i utrwaliły zasady kulturalnego zachowania podczas wspólnych posiłków- ze szczególnym uwzględnieniem pobytu w restauracji. Było to kolejne spotkanie z serii ,,Jestem grzeczny i nie wstydzę się swojego zachowania” w ramach realizacji programu ,,Szkoła Dobrego Wychowania”. Uczniowie omawiali ,,Złote zasady” zawarte w książce ,,Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci” autorstwa Grażyny Herbst, odgrywali scenki dotyczące poszczególnych sytuacji, które mogą mieć miejsce podczas pobytu w restauracji: przywitanie, zajmowanie miejsc, zamawianie posiłków, etykieta przy stole. Po solidnym przygotowaniu merytorycznym przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Walentynkowa wizyta udała się doskonale. Właściciele PianoForte wspaniale przyjęli i ugościli drugoklasistów. Pani Joanna Matyla świetnie sprawdziła się jako osoba obsługująca grupę: przeprowadziła z dziećmi zabawę w zamawianie z menu, omawiała odpowiednie zachowanie, sposób zamawiania i podawania potraw. Pan Wojciech Matyla opowiedział krótko o zaletach i trudach pracy restauratora. Dzieci podziwiały estetyczne wnętrze, profesjonalną obsługę, degustowały podane dania. Było smacznie, grzecznie, wyjątkowo. Serdecznie dziękuję Państwu Matyla za miłe przyjęcie i niecodzienną lekcję dobrego wychowania. Podziękowania kieruję również w stronę mam: Pani Karoliny Małeckiej i Pani Małgorzaty Ptak-Matyla za pomoc logistyczną i finansowe wsparcie przy realizacji pomysłu uświetnienia tegorocznych Walentynek.