Bajka o Leprikonie

Dnia 8 lutego 2019 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w koncercie muzycznym przygotowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe ,,Wirtuoz”. Tym razem było to spotkanie z muzyką celtycką, wspaniale zaprezentowaną przez członków zespołu ,,Celtic Trio”.
Artyści dla małych odbiorców przygotowali bajkę muzyczną o legendarnym irlandzkim skrzacie Leprikonie. Dzieci w formie zagadek i zabawy poznawały charakterystyczne instrumenty, uczyły się ich nazw i zdobyły podstawową wiedzę o irlandzkiej muzyce ludowej. Miały okazję zaśpiewać wspólnie piosenkę celtycką, a nawet zatańczyć w kręgu z bohaterami bajki. Zespół ,,Celtic Trio” doskonale zaprezentował się na szkolnej scenie zarażając słuchaczy żywiołem i energią irlandzkiej muzyki i tańca.