Echo kl.1a i 1b

TEARZYK ,,POMPON’’ Z LESZNA

23 października 2018r. kl.1a i 1b brały udział w przedstawieniu pt. "KOT W BUTACH". Dzieci z dużą uwagą przyglądały się grze aktorek oraz śledziły losy bohaterów i przebieg wydarzeń. Odważnie i poprawnie odpowiadały na pytania Sowy Zapominalskiej. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie o czym świadczyły gromkie brawa na koniec spektaklu.

   M.Tomczak, L.Machowska

PAMIĘTAMY O BEZPIECZEŃSTWIE!

W październiku 2018r. uczniowie kl.1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu z policjantką panią Moniką Curyk, która przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie. Zaprezentowała krótki film pt. "GADKI" mówiący o zasadach zachowania się w różnych sytuacjach, np. (spotkanie z nieznajomą osoba). Następnie omówiła zasady prawidłowego poruszania się po drodze oraz jazdy w fotelikach i przypomniała o zapinaniu pasów w samochodzie. Później wspólnie z dziećmi przećwiczyła tzw. "ŻÓŁWIKA", czyli jak obronić się przed atakiem psa.

M.Tomczak, L.Machowska

"PIRAMIDA ZDROWIA"

W miesiącu listopadzie odbyło się spotkanie z higienistką szkolną na temat zdrowego stylu odżywiania się. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zapamiętując co należy jeść, aby być zdrowym.

M.Tomczak, L.Machowska

NASZE MISIE

W listopadzie dzieci z klas pierwszych uroczyście obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Każdy z uczniów w tym dniu przyniósł do szkoły swoją przytulankę. Wszyscy razem bawili się wspaniale, a tańców z misiami nie było końca. Pod koniec zajęć panie z biblioteki przeczytały dzieciom ulubione książki, którymi bohaterami były różne misiaczki.

M.Tomczak,L.Machowska

,,MIKOŁAJKI’’

Z okazji MIKOŁAJEK pierwszoklasiści brali udział w przedstawieniu świątecznym pt. "LODOWA KRAINA", które odbyło się w GOK-u w Pępowie. Po spektaklu zadowolone dzieci ze słodką niespodzianką wróciły do szkoły. W sali czekały na nich MIKOŁAJE z prezentami od SZKOLNEJ RADY RODZICÓW oraz rodziców klas pierwszych.

M.Tomczak, L.Machowska

,,ŚMIESZKA I RUDOLF’’

Teatrzyk "POMPON"  z Leszna zawitał do naszej szkoły 11.12.2018r. ze spektaklem pt. "ŚMIESZKA I RUDOLF". Uczniowie z kl.1a i 1b chętnie obejrzeli przedstawienie oraz aktywnie w nim uczestniczyli.

M.Tomczak, L.Machowska

"SZLACHETNA PACZKA"

Dziewczynki z klasy 1b chętnie pomagały w przygotowywaniu paczek. Sprawnie przyklejały kody na SZLACHETNEJ PACZCE.

M.Tomczak

"WIGILIA KLASOWA"

W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w kl.1a i 1b odbyła się wigilia klasowa, w której również uczestniczyli rodzice. Także w tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć niezwykłego gościa - GWIAZDORA.

M.Tomczak, L.Machowska

NASI KLASOWI SPORTOWCY

Jakub Grzymisławski i Mateusz Kuczyński to uczniowie z kl.1b , którzy należą do klubu sportowego DĄBROCZANKA a trenerem ich  jest pan Łukasz Lisiecki. W miesiącu grudniu wzięli udział w HALOWYM TURNIEJU O ZŁOTĄ PODKOWĘ RACOTU zdobywając statuetkę "NAJLEPSZY STRZELEC" i, "NAJLEPSZY ZAWODNIK".

 Gratulujemy!

Wychowawczyni i uczniowie z kl.1b

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free