Podium „smakuje” wyśmienicie!

Drużyna z naszej szkoły już po raz piąty wzięła udział w powiatowym konkursie kulinarnym „Pogorzelski Mastecheff”. Smakowite zmagania miały miejsce 7 grudnia 2018 roku w restauracji „Impresja” w Borku Wielkopolskim a organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Naszą szkołę reprezentowały uczennice III klas gimnazjum - Julia Waleńska, Wiktoria Mierzyńska i Katarzyna Kaczmarek. Dziewczyny rywalizowały z sześcioma innymi zespołami z powiatu gostyńskiego. Konkurs rozpoczął się o godzinie 900 wylosowaniem stanowisk pracy i zadań do wykonania. Każdy zespół musiał wykonać trzy dania: przystawkę, danie główne i deser. Pod okiem kucharzy z restauracji „Impresja” i ich szefowej – Małgorzaty Robaczyńskiej, młodzież przygotowywała konkursowe dania. Oprócz wykonania potraw, trzeba było jeszcze ciekawie je zaprezentować i pięknie nakryć stół. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie wykazały się ogromnym zaangażowaniem i sporą wiedzą kulinarną. Nie da się opisać emocji, które towarzyszyły młodym kucharzom. Efekty ich pracy oceniało jury w składzie: Burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk, Przewodnicząca Rady Gminy Pogorzela Daria Wyzuj, Dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli Jarosław Adamczak, Przewodniczący Rady Powiatu Alfred Siama, Radny Powiatu Szymon Jakubowski i uczestnik konkursu MasterChef Junior Mateusz Biernat. Nasza drużyna zajęła w tych zmaganiach II miejsce. Wspólna degustacja przygotowanych potraw zakończyła V edycję tego wspaniałego konkursu. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z jego przebiegu.