Odwiedzili tropikalną wyspę!

Kraina Tropical Islands znajduje się ok. 50 km na południe od Berlina. Właśnie tam – 23 listopada - udali się wraz z opiekunami uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach.

Ten niezwykły obiekt składa się z rozmaitych obszarów tematycznych. Należą do nich: Wioska Tropikalna, Las Tropikalny, Morze Południowe – basen skonstruowany na wzór zatoki w atolu oraz Laguna z wodospadami i zjeżdżalniami.

Uczniowie korzystali z uroków wyspy przez blisko sześć godzin. Piaszczysta plaża, źródła termalne, zjeżdżalnie i prawdziwie tropikalny klimat dostarczyły im wiele radości.

Oto kilka wypowiedzi samych uczestników:

- „takich atrakcji jeszcze nie widziałem” – to słowa Patryka,

- „było fajnie, niezastąpiony wyjazd” – mówiła Beata,

- „szkoda wracać” – powiedział Tomek,

- „duża atrakcja” – dodała Kasia.

W drodze powrotnej obowiązkowym punktem postoju była oczywiście restauracja McDonald’s. W godzinach wieczornych – zmęczeni, ale zadowoleni - wszyscy wróciliśmy do domu.