Dla Niepodległej

9 listopada br. uczniowie klas IV-VI spotkali się, by wspólnie świętować 100-lecie Niepodległej Polski. Podczas uroczystego apelu przypomniano losy Polaków pod zaborami oraz sylwetki sławnych Polaków dowodzących w drodze do wyzwolenia. Podczas uroczystości nie zabrakło też pieśni i piosenek patriotycznych przygotowanych przez poszczególne klasy.

Szczególnie ważnym momentem spotkania było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11.11. W ten sposób cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, której inicjatorem była Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Swoją wzorową postawą podczas uroczystości uczniowie podziękowali za wolność i uczcili pamięć bohaterów.