W Krainie Orła Białego

Dnia 3 października 2018 roku uczniowie klasy 2a odwiedzili Krainę Orła Białego w pobliskim Starym Gostyniu. Podczas zwiedzania obiektu dzieci miały okazję do przypomnienia sobie i utrwalenia najbardziej znanych polskich legend. Okazało się ,że wszyscy pamiętają Lecha, Czecha i Rusa, Syrenkę, Bazyliszka i Koziołki z Poznania. Dzieci wykazały się też znajomością naszych symboli narodowych, orientacją na mapie Polski, pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy ,,Kto ty jesteś?  Polak Mały”. Bez trudu udało się także odnaleźć wśród muzealnych eksponatów  postać Józefa Piłsudskiego. Atrakcjami wyjazdu były również: zwiedzanie chatki biskupiańskiej, spacer wśród galerii rzeźb, wyścigi wokół stawu, spotkanie ze zwierzętami w minizoo, wspólne zabawy i spotkanie przy stole. Rodzice dzieci po raz kolejny aktywnie włączyli się do realizacji programu ,,Warzywa i owoce w szkole”. W ramach wycieczkowego deseru przygotowali kosze z pysznymi, zdrowymi owocami. Dziękujemy!