"Wojowniczka" w Kaliszu

   W środę, 30 maja 2018 roku grupa 47 uczniów  gimnazjum i klas VI-VII Szkoły Podstawowej w Pępowie wraz z opiekunami zebrała się o 7.00 rano na parkingu obok szkoły, aby wyruszyć na wycieczkę do Kalisza.
   Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Tam, na Scenie Kameralnej, mieliśmy przyjemność obejrzeć wspaniały spektakl dla młodzieży pt. Wojowniczka -opowieść o odwadze i walce o ideały. Wnętrze teatru może nie było tak piękne jak w operze w Poznaniu, ale na pewno miało swój urok. Historia opowiadała o Cezarynie - tytułowej wojowniczce oraz  jej bracie Auguście i poruszała problem, czy w dzisiejszym elektronicznym świecie są jeszcze potrzebne papierowe książki. Młodzi bohaterowie starali się uratować książki, które tajemnicza i niewidzialna siła chciała zniszczyć i odebrać ludzkości cały jej intelektualny dorobek.  Podczas trwania przedstawienia jeden z aktorów poprosił, abyśmy napisali na kartkach (znajdowały się pod naszymi krzesłami) tytuły książek, które chcielibyśmy uratować, jeśli coś miałoby je zniszczyć. Wszyscy chętnie wypełnili powierzone zadanie. Następnie inny aktor pozbierał kartki, a spektakl toczył się dalej. Ostatecznie dobro wygrało ze złem i książki zostały uratowane. 
   Kostiumy bohaterów były dopracowane, ich mimika i gestykulacja świetnie wpasowały się w odgrywaną postać. Nagłośnienie oraz oświetlenie spełniało oczekiwania widowni; wyraźnie można było usłyszeć to, co mówią aktorzy. Na koniec spektaklu widzowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami. 

Po wyjściu z teatru udaliśmy się parkiem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Tam wysłuchaliśmy ciekawej wypowiedzi księdza o historii tego kościoła. Potem zeszliśmy do podziemi i obejrzeliśmy wystawę poświęconą więźniom obozu w Dachau. Następnie przeszliśmy na kaliski rynek. Tam mieliśmy pół godziny dla siebie. Większość uczniów poszła zjeść lody.


Podsumowując, wyjazd udał się wspaniale. Pogoda również dopisała. Uczniowie z uśmiechami na ustach około godziny 14.00 wrócili do szkoły.

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free