Dzień Dziecka w pracowni krawieckiej

Pierwszy czerwca w tym roku przypadał na dzień wolny od zajęć szkolnych, dlatego uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto w poniedziałek 4 czerwca. Tego dnia nie było lekcji, a obchody Dnia Dziecka wypełniały miedzy innymi  gry i zabawy edukacyjne i sportowe.

Wychowankowie klasy 3c wraz z paniami Beatą Kaczmarek i Marzanną Galeją udali się do pracowni krawieckiej „Viki” pani Iwony Paluszkiewicz, mamy jednego z uczniów. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem zakładu krawieckiego, przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Krawcowa opowiadała o swojej pasji do szycia oraz omówiła kolejne etapy szycia sukni. Następnie dzieci pod czujnym okiem krawcowej samodzielnie uszyły zabawkę – kotka, którą zabrały ze sobą do domu. Na zakończenie świętowania pani Iwona Paluszkiewicz przygotowała miłe i smaczne przyjęcie w ogrodzie. Grom i zabawom nie było końca, a desery lodowe chłodziły w ten słoneczny upalny dzień.

Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Paluszkiewicz za ciekawą lekcję projektowania i szycia oraz wspaniały pobyt i gościnę.