Wyjazd na przedstawienie do Krobi

W czwartek, dziesiątego maja uczniowie klasy drugiej i klas trzecich wybrali się  a spektakl teatralny pt. „Przydasie - przygoda niewielka Guzika z Pętelką” w wykonaniu aktorów z Teatru FORM.ART, który odbył się w kinie „Szarotka" w Krobi.

Bohaterowie sztuki, Antek i Amelka, mieszkają z rodzicami w przytulnym mieszkanku. Niestety, jak to czasem z dziećmi bywa, mają kłopoty z utrzymaniem porządku i wykonywaniem swoich obowiązków. Wolą bawić się, niż odrabiać lekcje, a zamiast sprzątać, wrzucają śmieci do szuflady. Kiedy dzieci idą spać, w ich pokoju pojawiają się Przydasie - małe krasnoludki, które ze śmieci porzuconych przez dzieci budują sobie mieszkanka i fantastyczne wehikuły. Dokańczają prace domowe, przyszywają urwane guziki i wszystko sprzątają.
Dzieci były zachwycone sztuką. Z pewnością każdy z nas chętnie zaprzyjaźni się z takim Przydasiem 😊!