Maja – mistrzyni ortografii

Dwie uczennice klasy 3c Szkoły Podstawowej w Pępowie Anna Adamiak i Maja Roszak 25 kwietnia 2018r. wzięły udział w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Nieparcie. Dziewczynki zostały wyłonione w szkolnych eliminacjach konkursu As Ortografii.

W Gostkowie konkurowało 13 trzecioklasistów. Rywalizacja polegała na pisaniu ze słuchu tekstu na temat przyjęcia urodzinowego u Michaliny. Dyktando było trudne, długie, zawierało pułapki językowe. Maja Roszak, uczennica naszej szkoły, zajęła II miejsce. Wszyscy uczestnicy, którzy zmierzyli się z ortografią i interpunkcją, otrzymali pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Naszej laureatce wręczono puchar oraz nagrodę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią!