Nagrody rozdane.

17 kwietnia w holu Gimnazjum nastąpiło rozstrzygnięcie rękodzielniczych konkursów wielkanocnych. Konkurs pt. „Jajo w modnej aranżacji” przeznaczony był dla uczniów gimnazjum natomiast „Koszyczek wielkanocny” skierowany był dla uczniów klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej. Miały one na celu rozbudzenie inwencji twórczej naszych uczniów, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastyczno - technicznych oraz kształtowanie twórczej postawy wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresy Wielkiej Nocy. W konkursie wzięło udział blisko 80 młodych  rękodzielników. Komisja konkursowa w składzie: p. Bernadetta Kaźmierczak, p. Joanna Góźdź, s. Ewa Koczwara i p. Filip Fajfer postanowiła wyróżnić prace, które wykonali następujący uczniowie:

„Jajo w modnej aranżacji” – Aleksandra Walkowiak, Agnieszka Klemens, Kornelia Domaniecka, Marta Grzonka, Szymon Krystek, Zuzanna Pieprzyk, Jan Konieczny, Zuzanna Kaczmarek, Sara Nalazek i Wojciech Waleński.

„Koszyczek Wielkanocny” – Julia Cieplik, Aleksandra Paluszkiewicz, Bartek Zieliński, Joachim Rydzyński, Dawid Paris, Julia Orzechowska, Natalia Ficek, Maria Kukla, Anna Baranowska, Kacper Bartkowiak, Bartek Linke, Klaudia Chorała i Karina Dudka.

Jak co roku, prace konkursowe zachwyciły Komisję konkursową, która szczególną uwagę zwracała na wkład uczniów w samodzielne wykonanie pracy, pomysłowość i oryginalność wykonania i uwzględnienie motywów wielkanocnych. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Szkolny a wszyscy, którzy wzięli udział w konkursach poczęstować się mogli słodką przekąską.