„Z Andersenem na wesoło”

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to świętoobchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzinduńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z inicjatywy p. Marioli Szelągowskiej i p. Emilii Tworkowskiej 12 kwietnia uczniowie klas 1b i 2a zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki w Pępowie na spotkanie pt. „Z Andersenem na wesoło”. Prowadzącym spotkanie był p. Jacek Śląski, który przybliżył dzieciom postać H. Ch. Andersena. Uczniowie rozwiązywali zagadki słowne i obrazkowe związane z twórczością pisarza. Pani Emilia Tworkowska przeczytała dzieciom fragment baśni „Calineczka”, którą dzieci wysłuchały z dużą uwagą i w skupieniu. Miłym przerywnikiem spotkania była piosenka „Bajki pana Andersena” przy akompaniamencie gitary. W podziękowaniu za zorganizowanie spotkania uczniowie wręczyli podziękowania p. Jackowi Śląskiemu oraz paniom Marioli Szelągowskiej i Emilii Tworkowskiej. Dzieci otrzymały od organizatorek pamiątkowe zakładki do książek.