Dyktando na słodko

Podczas II Powiatowej „Nocy z Edukacją”, która odbyła się 12 kwietnia br. uczniowie odwiedzający różne placówki oświatowe mogli wziąć udział w przeróżnych zabawach, quizach i konkursach. W ZSOiZ w Pogorzeli zorganizowano między innymi „Dyktando na słodko”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością ortografii i zasad pisowni polskiej i napisać przygotowany tekst, nie popełniając błędów. Sztuka ta udała się uczniowi naszej szkoły, Erykowi Andrzejewskiemu, który napisał dyktando bezbłędnie i zwyciężył w kategorii uczniów gimnazjum. W nagrodę otrzymał dyplom i piękny Słownik Poprawnej Polszczyzny. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 25 kwietnia 2014 w Domu Kultury w Pogorzeli podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów.