Matematyka królowa nauk

Po raz drugi nauczycielki Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach zorganizowały Powiatowy Turniej Matematyczny MAT – TUR o tytuł najlepszej drużyny matematyków klas trzecich. Turniej odbył się 29 maja 2018r. Na konkurs przyjechali matematycy z sześciu szkół naszego powiatu: SP w Borku Wielkopolskim, SP nr 5 w Gostyniu, SP w Nieparcie, SP w Pępowie, SP w Sułkowicach, SP w Zimnowodzie oraz drużyna gospodarzy. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespól w składzie: Bartosz Krzyżosiak uczeń klasy 3c, Grzegorz Marciniak uczeń klasy 3a, Mateusz Rolnik uczeń klasy 3b.

Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań.  Były one trudne, wymagające od zawodników logicznego myślenia, szybkiego rachunku pamięciowego, wyobraźni przestrzennej, umiejętności posługiwania się zegarem, kalendarzem. Dodatkowym utrudnieniem był ograniczony czas na rozwiązanie zadania. Naszym reprezentantom kibicowali uczniowie klasy 3c, którzy z entuzjazmem skandowali hasło „Chociaż dużą wiedzę macie, to z Pępowem nie wygracie”. Po dwugodzinnych zmaganiach okazało się, że największą liczbę punktów, a zarazem tytuł najlepszej drużyny matematyków, zdobyły uczennice ze SP w Gostyniu. Miejsce drugie wywalczyli reprezentanci SP w Borku Wlkp., a trzecie ze SP w Zimnowodzie. Nasi uczniowie uplasowali się na 5. pozycji.

Gratulujemy Bartkowi, Grzesiowi i Mateuszowi uzyskanego wyniku i życzymy dalszego zapału do zgłębiania wiedzy matematycznej.