"Misie" i "Jeżyki" w miesiącu kwietniu i maju

"Moje dziecko idzie do szkoły"

Dzieci sześcioletnie z grupy "Misiów" i "Jeżyków" w ramach  programu "Moje dziecko idzie do szkoły" wykonały plakaty pt. "Smacznie i zdrowo". Każda grupa po skończonej pracy przedstawiła i omówiła jego wartość zdrowotną.

Pierwsza pomoc

W miesiącu kwietniu dzieci sześcioletnie odwiedzili panowie: Tomasz Gruetzmacher, Mikołaj Nadolny - strażacy z OSP w Pępowie. Podczas spotkania dzieci mogły się poczuć, jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie złamań, zasłabnięcia. Dużo emocji wywołał pokaz czynności z zakresu resuscytacjiwykonywanych na fantomie. Sześciolatki pod opieką strażaków mogły samodzielnie wykonać czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i wykonywały zadania wskazane prze ratownika. Podczas spotkania utrwaliły podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały certyfikaty dotyczące udziału w szkoleniu pierwszej pomocy.

Międzynarodowy Dzień Książki

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji przybyła do przedszkola pani Emilia Tworkowska, która przeczytała sześciolatkom książkę z serii "Tupcio Chrupcio" pt. "Ja się nie boję". Dzieci wysłuchały bajki z dużym zainteresowaniem.

Dzień Patrona

30 kwietnia 2018 r. w  naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Patrona - Jana Pawła II. Dzieci sześcioletnie wraz z uczniami kl. I - III wybrały się pod popiersie Jana Pawła II, by zapalić znicze i uczcić chwilą modlitwy pamięć wybitnego Polaka.

Spotkanie z pisarzem

"Misie" i "Jeżyki'' w miesiącu maju zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pępowie, gdzie uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem panem Zbigniewem Kołbą. Pan Kołba przybliżył dzieciom różne miejscowości, które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków, drzew, np. w woj. wielkopolskim jest miejscowość Sowy koło Pakosławia. Przekazywał dzieciom informacje jak się uczyć, aby się nauczyć. Przedszkolacy chętnie wysłuchali rad pisarza. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.