W związku z realizowanym w Zespole Szkół w Pępowie projektem „WF z Klasą” 4 grudnia zorganizowana została lokalna akcja sportowa „Mikołajkowy Nordic–walking”. Ta sportowa impreza możliwa była dzięki czynnemu udziałowi
i zaangażowaniu Samorządowej Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach.

W imprezie tej uczestniczyło 140 uczniów naszej szkoły z klas 4-6 oraz gimnazjum . Uczniowie wyruszyli o godzinie 11.oo spod Zespołu Szkół w asyście policji oraz straży pożarnej i przemaszerowali odcinek 5 kilometrów  do Krzyżanek. Tam dołączyli do nich uczniowie ze Skoraszewic. Tak liczna grupa dotarła na dziedziniec szkoły w Skoraszewicach, gdzie uczestnicy mogli się rozgrzać przy rozpalonym ognisku. Wszyscy zostali poczęstowani gorącą i pyszną grochówką oraz kiełbaską z ogniska. Nie zabrakło też słodkości oraz ciepłej herbaty.

 Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni z dokonanego wyczynu, w doskonałym humorze wrócili autokarami do szkoły w Pępowie. Mamy nadzieję, że akcja wpisze się na stałe w kalendarz imprez lokalnych:)

Serdeczne podziękowania dla  sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku po „Mikołajkowym Nordic Walking”. Bez ich ofiarności nie udałoby się zorganizować poczęstunku:

  • Panu Pawłowi Maciejewskiemu właścicielowi restauracji „Gościniec Pępowo” za obsługę oraz gorącą i pyszną grochówkę
  • właścicielowi „Piekarnia Matuszewscy” p. Zenonowi Matuszewskiemu
  • właścicielce sklepu spożywczo - monopolowego p. Magdalenie Dobrosz, 
  • właścicielowi sklepu ogólnospożywczego "Pif-Paf" p. Ireneuszowi Matyla
  • właścicielowi P.P.U.H. Zakład Mięsny Marian Kaczmarek
  • G.S. "SCH" Pępowo
  • oraz sponsorom, którzy chcieli pozostać anonimowi

 Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy radnemu 

p. Ryszardowi Kaczmarkowi oraz sołtysowi wsi Skoraszewice p. Witoldowi Turbańskiemu.

Serdeczne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie oraz Policji, która czuwała nad bezpiecznym przemarszem.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free