Ferie w bibliotece

Tradycyjnie już, każdego roku w czasie ferii zimowych w bibliotece gminnej  organizowane są zajęcia dla dzieci. W tym roku odbyły się dwa spotkania pod hasłem: „Dzień Babci i Dziadka” oraz „Zima.”

Panie pracujące w bibliotece zarówno gminnej jak i szkolnej, przygotowały różnorodne propozycje działań w formie: zabaw, tańca, piosenek, krzyżówek, kolorowanek. Dzieci wykonały również dla swoich babć i dziadków laurki z życzeniami oraz ciekawe prace plastyczne o tematyce zimowej.

Każde spotkanie panie rozpoczynają od krótkiej rozmowy na temat biblioteki, książek i roli czytania w życiu człowieka. Stałym elementem jest głośne czytanie książki lub fragmentu związanegoz tematem zajęć.  Tym razem były to opowiadania pt; „Martynka . Wakacje u dziadków” i „Zimowa stołówka” .

Pobyt dzieci w bibliotece pozwala im pożytecznie i w miłej atmosferze spędzić wolny czas, a bibliotekarzom daje okazję do zaprezentowania księgozbioru i zachęcenia najmłodszych do czytania.

Dziękujemy za liczny i aktywny udział w naszych spotkaniach.