Spotkania literacko - teatralne w bibliotece.

Niezgódko, Niezgódko, gdzie jesteś… tymi słowami, dnia 9 października rozpoczęły się w bibliotece szkolnej zajęcia prowadzone przez aktora Piotra Witonia z Poznania, który wcielił się w rolę Pana Kleksa z książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.
Z uczniami klas IV przywitał się następująco:
„Nazywam się Ambroży Kleks i zapraszam wszystkie dzieci do mojej Akademii, która mieści się przy ulicy Czekoladowej…”
Po chwili uczestnicy zajęć przenieśli się do Akademii, do miejsca, które pobudza wyobraźnię, a nauka jest zabawą.
Wszystkie trzy spotkania z naszym gościem były wyjątkową, interaktywną zabawą, opartą na treści lektury, której fragmenty mogli uczniowie usłyszeć w aktorskim wykonaniu.
Liczne i różnorodne zabawy, w których brali udział uczestnicy zajęć, wymagały od nich dużej koncentracji, zapamiętywania i sporej wiedzy.
Na podsumowanie spotkania Pan Ambroży przeprowadził mini quiz dotyczący jego osoby i Akademii oraz zapamiętanych wiadomości z zajęć.
Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczeń otrzymywał nagrodę w postaci punktu i piega, a laureat miał prawo „pokręcić się na karuzeli”.
Pan Piotr Witoń, wykorzystując swoje umiejętności aktorskie w sposób nietuzinkowy i oryginalny zachęcał uczniów do korzystania z książek i częstego czytania.