Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:
Boże Ciało

 


  • Dzień dziecka (19)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 31-05-2020

    

    

    

  • Rozkład jazdy autobusu (32)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 31-05-2020

   Rozkład jazdy autobusu w dniach 1 - 19 czerwca znajduje się w pliku pdf

  • SKS (61)

   Szymon Banaszyński 24-05-2020

   Od 18 maja 2020r. w Szkole Podstawowej w Pępowie powróciliśmy do realizacji zajęć sportowych realizowanych w ramach programu SKS (Szkolny Klub Sportowy).
   Zajęcia odbywają się w każdy Poniedziałek oraz Środę (2x w tygodniu po 60min) na boisku ORLIK przy SP Pępowo.
   Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach.

  • Większa ilość załączników do zadań domowych (301)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 08-04-2020

   Jeżeli chcemy przesłać nauczycielowi więcej niż jeden plik jako odpowiedź na zadanie domowe, możemy skorzystać z plików skompresowanych - film poniżej:

   W systemie Librus istnieje ograniczenie co do wielkości przesyłanego pliku (do 10MB) - jeżeli nasze zdjęcia mają większą objętość, możemy zmniejszyć ich rozdzielczość korzystając np. z programu IceCream Resizer - film poniżej:

   Pamiętajmy, żeby sprawdzić czy zdjęcia po zmniejszeniu rozdzielczości są czytelne! 

  • Ważna informacja dotycząca zdalnego nauczania. (314)

   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie 31-03-2020

   Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dotyczącą sposobu odbierania przez uczniów materiałów przygotowanych przez nauczycieli:

   Uczeń (lub rodzic) uzyskuje dostęp do zaplanowanych przez nauczycieli lekcji po wybraniu opcji „zaplanowane lekcje” z menu „Organizacja”:

   Zadania do wykonania przez uczniów są widoczne w panelu ucznia pod ikonką z prawej strony:

Ostatnio dodane:

„Katyń… ocalić od zapomnienia”

Dodany przez: Mirosława Bigaj, 29-04-20

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Katynia. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej. Pragnęliśmy upamiętnić ją XI Biegiem Katyńskim, który miał odbyć się w Pępowie 30 kwietnia 2020 r. oraz konkursem historycznym poświęconym tematyce katyńskiej, przeprowadzonym w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, utwór literacki i plakat. Z powodu pandemii bieg został odwołany. Konkurs jednak odbył się mimo utrudnień związanych ze zdalnym nauczaniem.

W 3 kategoriach konkursu wzięło udział łącznie 27 uczniów naszej szkoły. Z uwagi na trudne warunki pandemii, uczestnicy konkursu przesyłali prace drogą internetową. Następnie komisja w składzie: p. Arleta Adamek, p. Mirosława Bigaj, p. Lidia Muszyńska, we współpracy z p. dyr. Cyrylą Krajką (konsultacja prac literackich) i p. Tomaszem Jarusem (konsultacja prezentacji komputerowych i przygotowanie dyplomów) wyłoniła grono laureatów.

Wyniki Konkursu historycznego „Katyń…  ocalić od zapomnienia”

Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za zaangażowanie. (Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpi na specjalnym apelu, zaraz po naszym powrocie do szkoły.) Dzięki Wam, mimo utrudnień związanych z pandemią, 80. rocznica zbrodni katyńskiej nie przeszła w naszej szkole bez echa.

Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć.

Dodany przez: Danuta Szczęsna, Anna Raczkiewicz, 23-04-20

W ramach obchodów  Dnia Patrona w naszej szkole zorganizowaliśmy trzy akcje charytatywne  na rzecz Fundacji Pomocy Humanitarnej   Redemptoris Missio. Podczas akcji  KUP PAN SZCZOTKĘzebraliśmy  430 szczoteczek i 306past do zębów dla dzieci z Afryki. Akcja PODAJ MYDŁOpolegała  na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy. Nasza społeczność uczniowska zebrała tu aż 863 kostki mydła. Ciekawe przedsięwzięcie  to WŁÓCZKERSIczyli osoby, którym nie jest obojętny los marznących dzieci w Afganistanie. Uczniowie naszej szkoły przekazali na ten cel 143  motki kolorowej włóczki. Akcja dziergania ciepłej odzieży dla potrzebujących dzieci trwa już w Polsce od dziewięciu lat a zapoczątkowała ją s. Urszula Śmiech.

Bardzo dziękujemy rodzicom, wychowawcom i naszym dzieciom od przedszkola do ósmej klasy włącznie za gest dobroci i chęć niesienia pomocy innym. 

Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób, 
w innej postaci,  w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie"

Konkursy - wychowanie fizyczne.

Dodany przez: Szymon Banaszyński, 22-04-20

Mimo trudnej sytuacji w kraju oraz nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej w Pępowie wciąż dużo się dzieje. W dziedzinie wychowania fizycznego nie zwalniamy tempa i jesteśmy bardzo aktywni.
Pod nadzorem nauczyciela Szymona Banaszyńskiego uczniowie z klas IV-VIII brali udział w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Sportowych. W pierwszym konkursie (14.04.2020r.) organizowanym przez Szkolny Klub Sportowy #zostanwdomu, Bartosz Rypień z klasy Vc zajął 2. miejsce.
Celem konkursu było pokazanie aktywnie spędzania czasu w domu podczas okresu kwarantanny (w postaci krótkiego opisu).


Poniżej opis oraz zdjęcie:

Ćwiczę w domu, rozciąganie do szpagatu codziennie,
jak widać, robię to bezbłędnie.
Książek o sporcie i nauce, przeglądam kilka tomów,
apeluję do wszystkich #zostanwdomu.

Drugi konkurs (20.04.2020r.) organizowany przez Fundację Moniki Pyrek dotyczył napisania, czym jest SPORT W NASZYM DOMU...

Uczniowie wykazali się swoją kreatywnością oraz pomysłami: pisali wiersze, rymowanki.
Wyróżnienie w konkursie otrzymała Jagoda Orzechowska z klasy VId oraz Amelia Knuła z klasy VIIc.

Jagoda Orzechowska:

SPORT W NASZYM DOMU to ważna sprawa.
Są ćwiczenia jest zabawa.
Czyś jest duży, czyś jest mały
sport jest dla Ciebie doskonały.
Weź rowerek,
przejdź się na spacerek.
Wybierz się z rodzicami na wycieczkę
i zabierz ze sobą piłeczkę.
Wtedy razem czas spędzicie
i o problemach zapomnicie.
Ćwiczą starzy, ćwiczą młodzi
sport nikomu nie zaszkodzi.
I choć czasem trudno jest
to sport ważną rzeczą jest.
KAŻDY CI TO POWIE, ŻE SPORT TO ZDROWIE!

Amelia Knuła:

SPORT W NASZYM DOMU
Jestem dzielna i pomysłowa lubię ćwiczyć od rana do wieczora,
Aby sport rozwijał mięśnie
Ćwicząc w domu nie będę przeszkadzać nikomu,
bo sport to zdrowie:
Ruszyć z krzesła nadszedł czas,
No i wszyscy bądźmy żwawi -żeby ćwiczyć razem z nami.
Sport jest dla Ciebie czymś doskonałym.
Nie dopadną Cię choroby ani wirusy,
Jeśli tylko z kanapy się ruszysz.
Na sportowo dzień mi minął,
Potem pójdę grzecznie spać.
Wiedząc, że gdy chcę być zdrowa,
o kondycję muszą dbać.

 

Gratulacje!
Szymon Banaszyński.

Redemptoris Missio - akcje w naszej szkole

Dodany przez: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie, 21-04-20

 

 

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Dodany przez: Marlena Wachowiak, Alicja Wojciechowska, 17-03-20

 

A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. 

Nie znać języka swego-hańbą oczywistą”.

Franciszek Ksawery Dmochowski

 

   21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

   Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w różnych działaniach zaproponowanych przez nauczycieli języka polskiego:

 • na drzwiach do klas pojawiły się plakaty nawiązujące do języka polskiego np. nobliści, związki frazeologiczne, zasady ortograficzne, gwara wielkopolska, słowniki...
 • podczas wyznaczonych przerw mogli sprawdzić się z ortografią w mini dyktandzie przygotowanym przez panie Joannę Góźdź i Marlenę Wachowiak.
 • uczniowie klas V i VI na lekcjach kształtujących kreatywność zmierzyli się z „łamańcami językowymi”, które okazały się świetną zabawą słowną, ale również dobrym narzędziem do doskonalenia dykcji,
 • chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Kto to powiedział?” Z podanych siedmiu cytatów na temat języka polskiego mieli za zadanie wybrać dwa, znaleźć ich autorów i starannie, odręcznie przepisać na kartce A-4, dodatkowo ją ozdabiając. Laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy IV-V:

I miejsce: Maja Fabisiak (V a), II miejsce: Maja Roszak (V c), III miejsce: Anna Adamiak (V c)

Klasy VI:

I miejsce: Jagoda Orzechowska (VI d), II miejsce: Natalia Ficek (VI b) i Zofia Bzodek (VI b),

III miejsce: Nikola Mak (VI c) i Aleksandra Tyll (VI c),

Klasy VII-VIII:

I miejsce: Amelia Knuła (VII c), II miejsce: Nikola Hensel (VII b), III miejsce: Julita Naglak (VIII b)

Wyróżnienia: Natalia Jankowska (VI a), Natalia Ficek (VI b), Michalina Wycisk (VI b), Rozalia Golejewska (VI b), Ewa Marciniak (VI b), Aleksandra Brylewska (VI b), Wiktoria Marciniak (VI b), Jan Krajka (VI b), Michał Maciołka (VI c), Daria Kandzierska (VII b).

Prace laureatów można oglądać  w holu SP.

  Wszystkie zadania miały na celu podkreślenie piękna polskiego języka i uświadomienie, że powinniśmy na co dzień dbać o poprawność mowy ojczystej. Dzień Języka Ojczystego to dzień godny świętowania i chcemy go wpisać w kalendarz uroczystości w naszej szkole.

Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodany przez: Mirosława Bigaj, 06-03-20

   W czwartek, 5 marca 2020 r., w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klas VIII i VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła IIw Pępowie uczestniczyli w apelu patriotycznym, w trakcie którego miał miejsce ustny finał szkolnego konkursu wiedzy o „żołnierzach niezłomnych”. Zaciętą walkę stoczyło w nim sześciu finalistów z klas VIII – Oliwia Bogdańska, Aleks Błaszyk, Lidia Domaniecka, Piotr Guzikowski, Emil Krajka i Oliwia Zjeżdżałka.
   Po każdej z trzech serii pytań chór szkolny pod batutą p. Leszka Żelaznego prezentował uczestnikom apelu pieśni żołnierzy antykomunistycznego podziemia (Marsz oddziału Zapory, Niech się pani pomodli, Biały krzyż). Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę finałowych zmagań. Została nim Oliwia Zjeżdżałka z klasy VIII b, II miejsce ex aequo zajęli: Oliwia Bogdańska, Lidia Domaniecka i Piotr Guzikowski. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie dogrywki obecni na apelu uczniowie obejrzeli prezentację o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych. Następnie wszyscy finaliści konkursu otrzymali z rąk prowadzącej apel p. Mirosławy Bigaj nagrody książkowe (ufundowane przez Urząd Gminy w Pępowie) i pamiątkowe dyplomy przygotowane przez p. Tomasza Jarusa, który zadbał również o stronę techniczną całego przedsięwzięcia.
   Finalistom gratulujemy wiedzy, a wszystkich uczniów klas VI – VIII zapraszamy do udziału w konkursie historycznym, poświęconym 80. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

Synapsik MEN

Dodany przez: Małgorzata Andrzejewska, Arleta Sierszulska, 02-03-20

Synapsik MEN to konkurs o charakterze ogólnopolskim, którego organizatorem jest wydawnictwo Synapsa. Stanowi on ciekawe uzupełnienie zajęć lekcyjnych. Jest cenną informacją zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Rozwiązywanie zadań konkursowych jest świetną okazją do utrwalania i poszerzania kompetencji z zakresu wielu szkolnych dziedzin. Uczniowie naszej szkoły z klas edukacji wczesnoszkolnej  chętnie i licznie uczestniczyli już w X edycji tego konkursu. Łącznie do konkursowych zmagań przystąpiło 51 dzieci z klas 1-3.

Dnia 26.02.2020 r. odbył się krótki apel podsumowujący tegoroczną edycję Synapsika. Uczestnicy zostali pochwaleni za chęć podejmowania dodatkowych intelektualnych wyzwań. Pani Dyrektor Agata Milewska wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy i zachęcała zebranych uczniów do kolejnych, licznych udziałów w  konkursach kształcących kreatywność i logiczne myślenie. Oto laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych:

klasy 1
1 miejsce – Maja Jankowska z kl. 1a oraz Lena Otworowska z kl. 1a
2 miejsce – Liliana Twardowska z kl. 1c
3 miejsce – Kalina Stachowiak z kl. 1a oraz Katarzyna Wierzyk z kl. 1c

klasy 2
1 miejsce – Jakub Grzymisławski z kl. 2b
2 miejsce – Mateusz Kuczyński z kl. 2b
3 miejsce – Wojciech Gruchociak z kl. 2a

klasy 3
1 miejsce – Bartosz Stachowiak z kl. 3b
2 miejsce – Ksawery Sipurzyński z kl. 3a
3 miejsce – Sebastian Maćkowiak z kl. 3b.


Zwycięzcy otrzymali interesujące nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

"Pączki do rączki" w Przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 01-03-20
"Pączki do rączki" to akcja charytatywna, która w naszym przedszkolu odbyła się 20 lutego 2020r. Ze sprzedaży pączków ubierane pieniądze trafiły do trzech chłopców: 11-letniego Kamila, 3-letniego Jasia oraz 5-miesięcznego Antka. Nasi przedszkolacy również włączyli się w akcję i z ogromnym apetytem zajadali się słodziutkimi pączusiami.

Walentynki w przedszkolu

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 01-03-20

Z okazji święta zakochanych przedszkolaki wykonały walentynkowe przepaski.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek

Dodany przez: Anita Basty, 01-03-20

23 stycznia 2020r. w grupie "Żabki" odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na ten szczególny dzień przedszkolaki wraz z wychowawcą przygotowały program artystyczny. Dzieci z ogromną niecierpliwością czekały na moment, kiedy przedstawią Babciom i Dziadkom swoje umiejętności. Wnuki za każdy wyrecytowany wierszyk i zaśpiewaną piosenkę nagradzane były gromkimi oklaskami, które sprawiały dzieciom ogromną przyjemność. Na twarzach gości można było zobaczyć uśmiech i wzruszenie. Często też pojawiały się łzy radości na widok występującego wnuka. Po występie nadszedł czas rozdania laurek i upominków dla Babci i Dziadka. Zanim jednak zostały wręczone upominki, wnuki serdecznie, bardzo głośno i z przytupem zaśpiewały głośne 100 lat! Dopiero wtedy laurki i upominki dotarły do gości razem z uściskami i życzeniami. Po części oficjalnej nadszedł czas na „zaangażowanie” Babć i Dziadków. Dziadkowie ogromną radością brali udział w zabawie.

Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

Numer 81 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej (listopad-grudzień 2019)

Numer 81 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej (listopad-grudzień 2019)

 

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free