Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:
Wiosenna przerwa świąteczna

 


Ostatnio dodane:

Czym jest dziennik wdzięczności?

Dodany przez: Joanna Grobelna, pedagog szkolny, 24-02-21

Czym jest dziennik wdzięczności?

Jest ciekawą propozycją dla środowiska szkolnego: uczniów w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych ich rodziców i nauczycieli. Jego celem jest prowadzenie osobistego dziennika wdzięczności z odnotowaniem dodatkowo małych codziennych zadań, postanowień.

Dziennik zadaje Ci każdego dnia kilka pomocnych pytań. Dają one możliwość zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad minionym dniem - zweryfikować wybory i podjęte decyzje. 

Ponadto jeśli wydarzyło się coś wyjątkowego, co udało Ci się uchwycić za pomocą kamery, dziennik daje możliwość dodania zdjęcia - pamiątki na przyszłość. Na koniec, dysponujesz również możliwością wyboru samopoczucia, który w dużym stopniu towarzyszył Ci w ciągu dnia.

Wszystkie Twoje wpisy są dostępne w kalendarzu. Możesz je swobodnie przeglądać, wybierając interesujący Cię tydzień. Z tej strony można udać się dalej: przejrzeć swoje podsumowania wpisów z ostatniego miesiąca. Odnajdziesz tam prosty wykres, z zestawieniem Twojego samopoczucia z ostatnich 30 dni. Jeśli, któreś z nich w przeważający sposób towarzyszyło Ci w ostatnim czasie, Dziennik da o tym znać, za pośrednictwem drobnej informacji, która być może okaże się dla Ciebie pomocna.

Wystarczy kliknąć w link :

https://dziennikwdziecznosci.pl/

Zarejestrować się i korzystać z dziennika, kiedy tylko przyjdzie Wam ochota 😊

Ach, co to był za bal...

Dodany przez: Małgorzata Andrzejewska, 19-02-21

Muzyka, tańce, śpiew i konkursy to wszystko, czego dzieci z grupy „Zajączki” mogły doświadczyć podczas tegorocznego balu karnawałowego. Mimo reżimu sanitarnego, maluchy wspaniale się bawiły. Piękne stroje i dobre humory towarzyszyły im już od samego rana.

Udział w konkursie CHRONIMY ZWIERZYNĘ DROBNĄ

Dodany przez: Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie, 17-02-21

Walentynki online w 4b.

Dodany przez: Elżbieta Andrzejewska, 16-02-21

„Połóż w głębi serca korzeń miłości.

Z tego korzenia wyrosnąć może tylko dobro”.

Św. Augustyn

Jak co roku, 14 lutego, obchodziliśmy Walentynki – święto zakochanych i święto miłości. Przygotowywaliśmy się do tego dnia cały tydzień, wykonując walentynkowe kartki dla sympatii oraz pisząc wierszyki i rymowanki.
W poniedziałek miała miejsce nietypowa, bo walentynkowa lekcja wychowawcza. Obejrzeliśmy na niej film ,,Walentynki na wesoło”, który to przygotowała dla nas nasza pani wychowawczyni - Elżbieta Andrzejewska. Chętne koleżanki przygotowały prezentacje na temat historii „Walentynek” oraz tradycji walentynkowych pielęgnowanych w innych krajach. Maja Kaczmarek, Wiktoria Pawlicka i Milena Bogdańska dostarczyły nam wielu ciekawych informacji dotyczących tego święta. Kilkoro uczniów popisało się umiejętnościami językowymi i prezentowało na forum ułożone przez siebie krótkie wierszyki. Następnie każdy z nas mógł przedstawić na ekranie komputera własnoręcznie wykonaną kartkę walentynkową, na której królowały serduszka, misie i ptaszki.
Ta nietypowa lekcja wychowawcza przypomniała nam, co w życiu jest najważniejsze – MIŁOŚĆ. Walentynkowe świętowanie przyniosło nam radość, zadowolenie i uśmiechy na twarzach. Wszyscy powinniśmy się postarać, aby to, co sprawiło nam tak dużo radości, zostało z nami nie tylko do końca lekcji, ale cały rok. Miłość i szacunek to wartości ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Nauka zdalna nie stanowi przeszkody, by szanować się wzajemnie. Tak niewiele potrzeba, żeby być miłym i dobrym. Czasem wystarczy zrozumienie i szczery uśmiech.


Lena Maria Rotman

Misie na balu

Dodany przez: Arleta Sierszulska, 16-02-21

W piątek, 12 lutego 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego MISIE uczestniczyły w balu karnawałowym. Była to świetna okazja do zaprezentowania pomysłowych strojów i wspólnego spotkania przy stole. Zabawa rozpoczęła się od grupowego zatańczenia ,,Zimowej poleczki”. Dzieci wykonały również pląs do piosenki ,,Walentynki” z własnoręcznie ozdobionymi serduszkami. Podczas tej radosnej uroczystości wszystkie MISIE miały doskonałą okazję do wykazania się umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. A talentów wśród MISIÓW nie brakuje. Dziękuję zaangażowanym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kolejnego grupowego wydarzenia.

Zbiórka WOŚP

Dodany przez: Szymon Banaszyński, 09-02-21

Dzień Dobry.
W kilku zdaniach chciałbym podsumować akcję zbiórki pieniążków dla WOŚP, w której nasza szkoła aktywnie brała udział. Uczniowie musieli zalogować się na specjalną platformę internetową PHO3NIX stworzoną na potrzeby właśnie tej akcji. Po zalogowaniu się, uczniowie ćwiczyli wraz z filmami umieszczonymi na platformie. Młodzież bardzo chętnie wykonywała ćwiczenia z filmów instruktażowych, a lekcje wf prowadzone zdalnie przez kamerkę jeszcze bardziej ich do tego motywowały. Filmy były bardzo przyjemne, miały super przekaz do młodzieży, a co najlepsze zawierały liczne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Obejrzenie jednego filmu, dawało uzbierać 1 zł na e-koncie. Maksymalnie każdy uczeń mógł uzbierać 10 zł.
Reasumując w całej akcji zebrano 1 054 000 zł. Nasza szkoła również przyczyniła się do zbiórki, udało nam się uzbierać sumę 2045 zł. Uważam, że to fantastyczny wynik, za co chciałbym każdemu podziękować.

 

W karnawałowych rytmach

Dodany przez: Jolanta Durczewska, 08-02-21

Luty, to przede wszystkim miesiąc zabaw karnawałowych. Nie mogło jej więc zabraknąć również w klasie 1a. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego dnia. Przeróżne, kolorowe i fantazyjne kostiumy dały dzieciom możliwość wcielenia się w wybraną postać i przeniesienia w świat fantazji. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej, dyskotekowej muzyki, dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Jak zwykle uczniowie bawili się znakomicie. Podczas zabawy odbywały się różne konkursy, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Dobra zabawa i wspaniały humor towarzyszyły uczniom przez cały balik.

Ukończyliśmy moduł III "Moc słów"!

Dodany przez: Patrycja Maury, 08-02-21

Klasa 1b ukończyła właśnie Moduł III "Moc słów". Zrealizowaliśmy scenariusz przeznaczony dla klas I-III edukacji wczesnoszkolnej dodatkowo wzbogacony o prezentację Genially. Uczniowie oznaczyli swój nastrój na emocjonometrze. Wysłuchali "Bajkę o ciepłym i puchatym". Była burza mózgów na temat co to jest ciepłe i puchate oraz zimne i kolczaste. Uczniowie wykonali medale wdzięczności oraz namalowali ciepłe i puchate wykorzystując aplikację Quiver. Był worek dobrych słów, a zwieńczeniem zajęć eksperyment z emocjami i ryżem, na którego efekty czekamy z niecierpliwością.

Czytam z klasą

Dodany przez: Alicja Olszak, 02-02-21

Uczniowie klasy 2c zakończyli realizację I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Pierwszy moduł projektu zatytułowany był „Mała chmurka w krainie drzew”. Książka, którą wybraliśmy jako lekturę to „Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Czytaliśmy ją wspólnie w klasie. Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę, chmurkę Tosię, plastelinowe czytusie oraz drzewo czytelnicze, na którym pojawiły się kolorowe listki, a na nich tytuły i autorzy książek przeczytanych przez uczniów. Dzieci podczas omawiania lektury uzupełniały swoje lekturniki wykonując rysunki oraz wpisując informacje o bohaterach książki. Wykonaliśmy prace plastyczne, których motywem przewodnim były jesienne drzewa, rozwiązaliśmy quiz dotyczący lektury, poznaliśmy rodzaje drzew oraz oglądaliśmy zalecane filmy. Z okazji Światowego Dnia Drzewa przytulaliśmy i szeptaliśmy życzenia drzewom, które rosną wokół naszego boiska. Uczniowie bardzo chętnie podjęli pracę i z dużą ciekawością uczestniczyli z projekcie.
Przed nami II moduł zimowy - „Mała chmurka w krainie śniegu".

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dodany przez: Małgorzata Andrzejewska, Arleta Sierszulska, Jagoda Wojciechowska, 29-01-21

Grupy Zajączków, Misiów i Jeżyków, mimo panującej pandemii nie zapomniały o swoich wspaniałych babciach i dziadkach. Dzieci samodzielnie przygotowały piękne laurki oraz nauczyły się wierszy i piosenek – przedstawionych w rodzinnym gronie. 

Drodzy Rodzice!  

Wnioski o przyjęcie do przedszkola nowych dzieci oraz wnioski i zgłoszenia dzieci do pierwszej klasy będzie można składać w terminie: 15-26 marca 2021 roku w sekretariacie szkoły w godzinach 12.00-15.00.

Dokumenty związane z rekrutacją znajdują się w zakładce w górnym menu.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free