Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:
Egzamin gimnazjalny

 


  • Termin 5 fluoryzacji (12)

   Pielęgniarka szkolna 22-03-2019

   WTOREK

   26 marca 2019 r. 

   klasa I b – godz. 8.45 (po śniadaniu) s.15

   klasa II b – godz. 9.45 (po śniadaniu) s.16

   klasa III a – godz. 10.00 (po śniadaniu) s.17

    

   klasa V d – godz. 11.30 (zaj. z wych.) s.8

   klasa V c – godz. 12.25 (matematyka) s.7

   klasa II a – godz. 13.05 (po śniadaniu) s.16

   klasa I a – godz. 13.20 (po śniadaniu) s.15

   ŚRODA

   27 marca 2019 r.

   klasa IV c – godz. 7.40 (zaj. z wych.) s.6 

   klasa VI b – godz. 8.00 (zaj. z wych.) s.5G

   klasa V b – godz. 11.30 (zaj. z wych.) s.13

   klasa VI c – godz. 11.50 (zaj. z wych.) s.5G

   klasa IV a – godz. 13.20 (zaj. z wych.) s.13a

   PIĄTEK

   29 marca 2019 r.

   klasa IV b – godz. 7.40 (zaj. z wych.) s.14

   klasa V a – godz. 12.25 (matematyka) s.7

   klasa VI a – godz. 14.15 (zaj. z wych.) s.7G

  • Rekolekcje wielkopostne 3-5 kwietnia 2019r. (35)

   Hanna Grobelna 18-03-2019

   ŚRODA

   03 kwietnia 2019

   CZWARTEK

   04 kwietnia 2019

   PIĄTEK

   05 kwietnia 2019

   godz: 9.00 -10.00

     Nauka rekolekcyjna

     dla klas 7, 8 SP i Gimnazjum

   godz: 9.00 - 10.00

     Nauka rekolekcyjna 

     dla klas 7, 8 SP i Gimnazjum

   godz: 9.00 -10.00

     Msza św. z nauką rekolekcyjną 

     dla klas 7, 8 SP i Gimnazjum 

    godz: 10.10-11.10

     Nauka rekolekcyjna

     dla klas 5 i 6 SP

    godz: 10.10-11.10

     Nauka rekolekcyjna 

     dla klas 5 i 6 SP

    godz: 10.10-11.10

     Msza św. z nauką rekolekcyjną 

     dla klas 5 i 6 SP

    godz: 11.10-12.00

     Nauka rekolekcyjna

     dla klas l, 2, 3 4 SP

   godz: 11.10-12.00

     Nauka rekolekcyjna 

     dla klas l, 2, 3 4 SP

     godz: 11.10-12.00

     Msza św. z nauką rekolekcyjną 

     dla klas l, 2, 3 4 SP

    

   Rozkłady jazdy autobusów:

   Autobus 1       Autobus 2       Autobus 3

  • Rekrutacja 2019/2020 (78)

   Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pępowie 11-03-2019

   Rekrutacja do przedszkola oraz klasy pierwszej - 18-29.03.2019r. 

   Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce "Rekrutacja 2019"

  • "Życie Szkoły" - listopad/grudzień 2018 (18636)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 13-12-2018

   Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły" (listopad/grudzień 2018):

   Numer 76 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej

   Numer 76 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

   oraz numeru z września/października 2018 roku:

   Numer 75 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej

   Numer 75 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

Ostatnio dodane:

Z wizytą u ogrodnika

Dodany przez: Alicja Olszak, 25-03-19

Przedszkolaki z grupy Zajączki odwiedziły ogrodnictwo Państwa Chudzińskich, rodziców Adriana, aby w naturalnych warunkach przyswoić wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy kwiatów. Opowieści pani Moniki były bardzo ciekawe i przedstawiały wszystkie czynniki niezbędne roślinom do właściwego wzrostu. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody w otoczeniu naturalnych warunków wzrostu roślin - szklarnia, korytka i sadzonki kwiatów. Dzieci poznały kolejne etapy wzrostu bratków - od ziarenka do pięknie kwitnącego kwiatka. Było również zadanie matematyczne - policzenie ile kolorów bratków znajduje się w hodowli. Sześciolatki poradziły sobie z tym zadaniem w mig!
Dziękujemy Państwu Chudzińskim za miłe przyjęcie i za prezent - przepiękne kwiatki, które trafiły na parapet w naszej sali.

Wyjazd uczniów klasy 8 na "Drzwi Otwarte"

Dodany przez: Patrycja Maury, pedagog, 25-03-19

22.03.2019 roku uczniowie klasy 8 SP z pedagogiem szkolnym wybrali się do Kobylina, gdzie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną w Branżowej Szkole I stopnia. "Drzwi Otwarte" rozpoczęła przywitaniem wszystkich Pani Dyrektor Katarzyna Jackowska. Następnie, głos zabrał doradca zawodowy z UP w Gostyniu, który przedstawił zapotrzebowanie rynku na konkretne oferty pracy. W ramach poznawania zawodów uczniowie mieli okazję poznać wymagania i predyspozycje potrzebne do pracy w zawodach związanych z cukiernictwem, fryzjerstwem, hodowlą roślin czy krzewów oraz pracami budowlanymi.

"Małe śledztwo w dużej sprawie"

Dodany przez: Lidia Machowska, Maria Tomczak, 21-03-19

We wtorek, 5 marca 2019 roku uczniowie kl. 1a i 1b brali udział w przedstawieniu ekologicznym "Małe śledztwo w dużej sprawie", które przygotował Teatr Lalkowy "Pracownia Za Piecem". Organizatorem spotkania był Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Tematyka spektaklu dotyczyła segregacji odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci poznały cztery mówiące kosze i ich problemy. Największą atrakcją były pacynki: detektyw Zielone Oczko i pani Ekolog. Dzięki nim widzowie dowiedzieli się, jakie śmieci wrzucać do poszczególnych pojemników. Przedstawienie podobało się pierwszoklasistom, a wiedza przekazana w ten sposób na długo pozostanie w ich pamięci.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Wiosenny kwiat"

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 20-03-19

Dnia 18.03.2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Wiosenne kwiaty". Dzieci za przepiękne prace konkursowe zostały nagrodzone. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci kolorowej kredy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w konkursie.

"Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych"

Dodany przez: Patrycja Maury, pedagog, 18-03-19

W ramach konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci", w klasach V, wychowawcy we współpracy z pedagogiem, przeprowadzili lekcje z uczniami na temat cyberprzemocy, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za umieszczane treści w Internecie, udostępnianie danych i złudnego poczucia anonimowości, które towarzyszy młodzieży poruszającej się w cyberprzestrzeni. 

Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem. Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań. Warto wiedzieć, jakie występują w nim zagrożenia i jak się zachować, kiedy na nie natrafimy.

Podczas zajęć, nauczyciele starali się przedstawić uczniom najważniejsze zagrożenia jakie czyhają w sieci. Jednym z nich jest nie ujawnianie swoich danych osobistych. Prywatne dane nie powinny wpaść w niepowołane ręce! Numer telefonu, e-mail, adres domowy, zdjęcie czy różnego rodzaju hasła (do poczty, komunikatora, czatu) to informacje, które należy chronić w trosce o własne bezpieczeństwo. 

Dodatkowo, każdy z uczniów na lekcji informatyki, przygotował prezentację na temat: "Jak być bezpiecznym na portalach społecznościowych?".

"Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?"

Dodany przez: Patrycja Maury, pedagog, 18-03-19

W ramach konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci" zostało zorganizowanie spotkanie z policjantami na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami. „Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? to temat spotkania przeprowadzonego 13 marca 2019 r. przez policjanta, panią Monikę Curyk, z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Zaproszony gość na samym początku spotkania podkreślił, że gry komputerowe możemy podzielić na takie, które mogą szkodzić i takie, które są specjalnie tworzone dla dzieci, rozwijają wyobraźnie i logiczne myślenie, gry przygodowe i symulacje. Uczniowie wraz z policjantem prowadzili dyskusję i dowidzieli się, jakie fizyczne dolegliwości grożą ludziom nadmiernie spędzających czas przed komputerem, że rzeczywistość wirtualna świata komputerowego może prowadzić do uzależnienia oraz że komputer jest tylko jednym z narzędzi zdobywania wiedzy i rozrywki. Uczniowie poznali zasady etycznego zachowania się podczas korzystania z komputera i sieci komputerowej oraz, że komputer jest tylko jednym z narzędzi zdobywania wiedzy i rozrywki.

„Jak spędzam wolny czas w sieci?”

Dodany przez: Patrycja Maury, pedagog, 15-03-19

W ramach konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci" nasi uczniowie, 14 lutego z okazji Walentynek, wzięli udział w zorganizowanym konkursie Mini Playback Show, który polegał na naśladowaniu swojego ulubionego artysty na scenie. Do występu zgłosiło się aż 88 uczniów z klas IV-VIII SP oraz III gimnazjum. Zanim jednak wcielili się w role słynnych wykonawców, musieli starannie prześledzić w internecie teledyski aby zorientować się w jaki sposób upodobnić się do gwiazd. Obserwowali ruchy sceniczne, mimikę twarzy, ubiór oraz makijaż. Musieli również nauczyć się słów wybranych utworów, aby we właściwym momencie otwierać usta naśladując swych idoli.
Uczniowie biorący udział w konkursie bardzo pożytecznie wykorzystali swój czas spędzony w Internecie.

Dzień Kobiet

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 14-03-19

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim Paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

BALIK KARNAWAŁOWY

Dodany przez: Wychowawczynie klas edukacji wczesnoszkolnej, 13-03-19

Dnia 20 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się balik karnawałowy dla uczniów z klas I - III. Sala gimnastyczna wypełnia się różnymi, kolorowymi postaciami z bajek i filmów. Dzieci prezentowały stroje księżniczek, wróżek, czarownic, piłkarzy, policjantów i piratów. W tym roku na baliku gościła animatorka pani Agnieszka Waleńska, która zachęciła wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Wspólne zabawy i konkursy z animatorką wprawiły dzieci w doskonały humor. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły tańce z balonami. Uczniowie bawili się wesoło. Na twarzach tancerek i tancerzy malował się uśmiech. Kiedy czas dobiegł końca, z żalem opuszczali salę balową.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów dzieci.

Pasowanie na czytelnika

Dodany przez: Bernadeta Kaźmierczak, Alina Nowacka, 13-03-19

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę święto, ma na celu zachęcenie uczniów klas pierwszych do korzystania ze zbiorów i częstego odwiedzania biblioteki. Przyjęcie uczniów w poczet czytelników odbyło się dnia 27 i 28 lutego 2019 roku.
  Do biblioteki dzieci dotarły niezwykłym pociągiem. Wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” był inspiracją do pokonania drogi do celu. Pociąg zatrzymywał się „na stacjach”, na których pojawiali się bohaterowie bajek. Zadaniem pasażerów było odgadnięcie zagadki związanej z napotkaną postacią. Za prawidłowo udzieloną odpowiedź , uczniowie otrzymywali kartoniki z literami: A, R, O, B, W. Poprawnie ułożone hasło- „BRAWO” było przepustką wejścia do biblioteki. W drzwiach powitała ich wróżka, która zaprosiła do zwiedzania krainy książek. Postacie bajkowe zaśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce” i zachęciły uczniów do wspólnej zabawy. W rolę postaci książkowych wcieliły się uczennice z klasy Vb, którym serdecznie dziękujemy.

  Na spotkaniu nie zabrakło rozmów z uczniami o księgarniach, domowych bibliotekach i ulubionych książkach. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Potrafili wymienić zalety książek oraz poznali zasady, jak należy się z nimi obchodzić.

  Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika dużą kolorową zakładką.

  Na pamiątkę tego wydarzenia nasi nowi czytelnicy otrzymali książki pt. „Album czytelnika” oraz zakładki wykonane przez panie bibliotekarki. Zadowoleni uczniowie przystąpili do wypożyczania pierwszych książek ze szkolnej biblioteki.

Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Rekrutacja do przedszkola oraz klasy pierwszej - 18-29.03.2019r. 

Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce "Rekrutacja 2019"

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free